Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Kütüphanelerde düzenlenen etkinlikler masaya yatırıldı

01,Kasım 2019 Cuma 16:51:40

Toplumsal hayatın vazgeçilmezi haline gelen kütüphaneleri günümüzde yaşayan mekânlar haline dönüştüren Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kütüphanelerde düzenleyeceği etkinlikler için bir rehber oluşturacak çalıştay Muş’ta gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının iş birliğiyle düzenlenen çalıştay, kütüphanecileri üniversiteler, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, kamu kurum/kuruluşları ve konunun uzmanlarıyla bir araya getirdi.

“Kütüphanede ne yapılmaz ki!” sloganıyla 30-31 Ekim tarihleri arasında, Muş’ta bir otelde düzenlenen çalıştayda, Türkiye genelindeki kütüphanelerde gerçekleştirilen etkinliklere ilişkin iyi uygulama örnekleri için bir de panel düzenlendi.

Çalıştayda; Kütüphane Kullanımı, Kişisel Gelişime Yönelik Eğitimler, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler, Dezavantajlı Gruplara Yönelik Kütüphane Etkinlikleri ile Belirli Gün ve Haftalara Yönelik Kütüphane Etkinlikleri konularında 5 ayrı çalışma grubu oluşturuldu.

Kütüphanelerde düzenlenecek etkinliklerde izlenecek yol ve yöntemlere ilişkin elektronik ve basılı olarak hazırlanacak kılavuz tüm halk kütüphanelerine iletilecek.

“Kütüphane Etkinlik Kılavuzu Çalıştayı” kapsamında, ayrıca çocuklara ve yetişkinlere yönelik Muş İl Halk Kütüphanesinde atölye çalışmaları da yapıldı.

Çalıştaya, İdaremizden Beşeri, Sosyal ve Kurumsal Gelişme Koordinatörü Fatih Aydoğdu katıldı.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :