Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

Kütüphaneye Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un adı verildi

12,Eylül 2018 Çarşamba 01:53:04

Elazığ'da Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un adı verilen semt kütüphanesi düzenlenen törenle açıldı.

Elazığ Belediyesi ile Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi işbirliğiyle Rızaiye Mahallesinde yapılan Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesinin açılışı için tören düzenlendi. Mehter takımının konser verdiği törene CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ile vatandaşlar katıldı.

Hizmete sunulan semt kütüphanesinin çok donanımlı olduğunu ifade eden DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, her yaştan insana hitap edebilmesi açısından kütüphane içerisine bütün ihtiyaçları karşılayacak gereksinimleri oluşturduklarını ve kütüphane ile mahalle arasında güçlü bir bağ kurmak istediklerini söyledi.

Göreve geldikleri günden itibaren sosyal belediyeciliği ön planda tuttuklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise ulaşımdan eğitime, kültür-sanattan spora her alanda çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yanılmaz, şunları söyledi:

"Çevre ve şantiye belediyeciliğinin yanında kültür ve sosyal belediyecilikte yaparak gönüllere hitap eden hizmetler gerçekleştirdik. Elazığ köklü ve kültürlü bir tarihe sahip. Şimdiki neslimizde eğitimiyle, kültürüyle, donanımıyla, araştırıp öğrenme merakıyla geçmişine layık yetişiyor. Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesi’nin de mahalle sakinlerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyor ve her zaman gençlerle dolu olacağını umut ediyorum"

Protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya'nın duası sonrası kütüphanenin açılışı yapıldı.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :