Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

MUŞ ÖZEL OTURUMU YAPILDI

03,Ekim 2016 Pazartesi 09:57:55

ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansının birinci günü “Muş Özel Oturumu” yapıldı.

DAP İdaresi koordinasyonunda, DAKA, SERKA ve KUDAKA Kalkınma Ajansları işbirliğiyle gerçekleştirilen ve her yıl bir ulusal, bir uluslararası olmak üzere düzenlenen Bölgesel Kalkınma Konferanslarının bu yıl ki uluslararası düzeyde yapılan ÜNİDAP Bölgesel Kalkınma Konferansı Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Konferansın öğleden sonra başlayan “Muş Özel Oturumu” Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda yapıldı. Öğleden sonra başlayan ve akşama kadar devam eden Muş Özel Oturumuna DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir de katıldı.

Oturum Başkanlığını yapan Muş Valisi Seddar Yavuz, oturum öncesi Muş’un ekonomik, sosyal, kültürel, eğitim ve turizm konularını içeren bir sunum yaptı. Daha sonra oturuma geçildi. Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fethi Ahmet Polat, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ve AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek oturuma konuşmacı olarak katıldılar.

“Sosyal Kalkınma ve Sosyal Değerler” temalı ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansının “Muş Özel Oturumu”nda, bölgeye has sorunlar, bunların çözüm yolları, imkanlar ve Muş’un gelecek vizyonu, toplantıya katılan bürokratlar, sivil toplum temsilcileri, işadamları ve sanayicilerden oluşan katılımcılar tarafından ele alınarak değerlendirildi.

Toplantı, soru-cevaplı bölümün ardından sona erdi.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :