Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Öğrencilere “Kodlama Eğitimi” verilecek.

Öğrencilere “Kodlama Eğitimi” verilecek.

15,Mart 2016 Salı 23:23:54

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürk Üniversitesi ATUGEM Teknoloji Kulübü işbirliğiyle ortaokul öğrencilerine ‘Kodlama Eğitimi’ verilecek.

Teknolojiyi kullanmakta nitelikli bir nesil yetiştirmek; küçük yaşlarda öğrencilere kodlama eğitimi vererek, onların bilgi teknolojilerine olan meraklarını artırmak ve bu sayede nitelikli insan gücünün en erken yaşlarda gelişimini sağlamak için Erzurum’da ortaöğretim öğrencilerine “Geleceğimi Kodlama Öğrenerek Yazıyorum Projesi” kapsamında ‘Kodlama Eğitimi’ verilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan DEMİR, gelecek nesiller için kodlamanın büyük önem arz ettiğini belirterek, “İdare olarak üretken, ufku açık, özgüveni tam bir nesil için ortaöğretimde kodlama eğitiminin pilot uygulamasını Erzurum’dan başlattık. Önümüzdeki günlerde diğer bölge illerinde de aynı eğitimin verilmesine destek olacağız. Söz konusu eğitimle öğrencilerimiz eğlenerek öğrenme süreçlerini geliştirecektir. Bununla birlikte, çocuklarımızın küçük yaşta teknoloji ile tanışıp, ülkemizin de ihtiyaç duyduğu girişimci ve teknik bilgisi yüksek bireyler olarak, sonraki eğitim dönemlerinde ve daha sonraki kariyer hayatlarında da bir adım önde olmaları sağlanacaktır” dedi.

Palandöken, Yıldızkent İMKB, Yakutiye Sabancı, Aziziye, 23 Nisan Ortaokulu öğrencilerinin katımıyla 12 Aralık 2015 tarihinde başlayacak olan ‘Kodlama Eğitimi’, Atatürk Üniversitesi ATUGEM Teknoloji Kulübü uzman eğitmenleri tarafından verilecek.

Eğitim sonrası öğrencilere ayrıca katılım belgesi verilecek.

Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :