Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Okuma Kültürü için 5 milyonluk yatırım yapılacak

29,Ağustos 2019 Perşembe 16:27:16

2019 yılında DAP İdaresi tarafından desteklenecek Tarihi Kent Bölgelerinin Canlandırılması Projeleri ile DAP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projelerinin protokolleri ilgili kuruluşlarla imzalandı.

Her iki proje kapsamında bu yıl desteklenecek toplam 27 projeye 12.1 milyon lira ödenek tahsisi yapıldı.

Okuma Kültürü için 5 milyonluk yatırım yapılacak


DAP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi kapsamında, 2019 yılında 21 projeye 5 milyon lira destek sağlanacak. İmzalanan protokolle, 2019 yılında bölge il ve ilçelerine 15 yeni semt kütüphanesi kurulacak ve DAP Semt Kütüphanelerine kitap alımı için de 847 bin lira verilecek. Ayrıca Bingöl, Bitlis, Erzincan illerinde bulunan semt kütüphanelerinin altyapıları iyileştirilecek.

2016 yılında başlayan ve bu yıl desteklenecek 15 yeni kütüphaneyle birlikte bugüne kadar toplam 127 semt kütüphanesi bölgeye kazandırılmış olacak. DAP İdaresi, okuma kültürünün geliştirilmesi için toplam 21,5 milyon lira kaynak aktardı.

Tarihi Kent Bölgelerinin Canlandırılmasına 7,1 milyon lira ödenek


Tarihi ve kültürel miras alanlarının koruma ve geliştirilmesi için DAP İdaresi’nin proje destekleri 2019 yılında da devam ediyor.

DAP İdaresi, Tarihi Kent Bölgelerinin Canlandırılması amacıyla 2019’da 5 projeyi destekleyecek. Bu projelere 7,1 milyon lira ödenek tahsisi gerçekleştirildi. Söz konusu projeler arasında, Kars Mazlumağa Hamamının turizime kazandırılması, Erzincan-Üzümlü Altıntepe Kalesi restorasyonu, Elazığ-Ağın Ekrem İspir Konağı Restorasyonu, Malatya-Yazıhan Ansır Ören Yeri Yürüyüş Yolu, Van Edremit Urartu-Menua Yolu Uygulama İşleri Projeleri yer alıyor.

Tarihi Kent Bölgelerinin Canlandırılması amacıyla desteklenen toplam 30 projeye bugüne kadar toplam 37.12 milyon lira ödenek sağlandı.Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :