Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Olur, DAP Semt Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi açıldı

21,Ağustos 2019 Çarşamba 14:12:17

“DAP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Olur Kaymakamlığı ile Olur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve İdaremiz tarafından finanse edilerek yapımı tamamlanan ‘DAP Semt Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi’ hizmete açıldı.

Açılış törenine Olur Kaymakamı Doğan Kemelek, Olur Belediye Başkanı Sıddık Demircan, DAP İdaresi Beşeri, Sosyal ve Kurumsal Gelişme Koordinatörü Fatih Aydoğdu ile kütüphane yapımına finansal destek sağlayan işadamları, siyasi parti temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

2018 yılında projelendirilen ve yapımına 2019 yılında başlanan Semt Kütüphanesi ve Gençlik Merkezinin tamamlanmasıyla Olur ilçesi üç katlı modern hizmet binasına kavuşmuş oldu.

Semt kütüphanesi açılışında konuşan, Olur Kaymakamı Doğan Kemelek, “Yaklaşık bir buçuk yıl önce ilçemizde yaşayan çocuklara ve gençlere yönelik gerçekleştirdiğimiz ihtiyaç analizi anketlerinde bölgemizde yaşayan insanların sosyal, kültürel ve sportif imkanlardan kısıtlı olmasından şikayetçi olduklarını tespit etmiştik. İlçemizin il merkezine uzak olması coğrafi ve iklimsel dezavantajını da hesaba katıldığında bu eksikliği Erzurum imkanlarında kapatmak pek de mümkün gözükmüyordu. Bunları da göz önüne alarak proje ekimizle beraber Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı okuma kültürünü geliştirme kapsamında semt kütüphanesi başvurumuzu yaptık. Projemiz DAP tarafından kabul edildi. Semt kütüphanesi olarak başladığımız 290 bin liralık proje hayırsever işadamlarının destekleri ile robotik kotlama ve sistem sınıfı, cep sinema salonu, fitness salonu, iç mekan çocuk oyun alanı, eğitim sınıfı ve modern bir cafe eklenerek 700 bin lirayı geçen büyük bir proje oluştu” dedi.

Proje kapsamında ayrıca hayırsever destekleriyle de binanın inşaat yapımı, onarımı işleri, robotik kodlama sınıfı, sistem atölyesi ve ilçe belediyesince eğitim sınıfı yapıldı.

Olur Kaymakamı Kemelek, günün anısına hayırsever işadamlarına yapmış olduğu desteklerden dolayı plaket verdi, DAP İdaresi başta olmak üzere emeğe geçen herkese teşekkür etti.

Tören sonunda, açılışa katılanlarla birlikte cep sinemasında Olur’un tanıtım filmi izlendi.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :