Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

Palu’da Rekreasyon Alanına Toplu Açılış…

21,Mart 2019 Perşembe 15:28:58

Elazığ’ın Palu ilçesinde kaymakamlık ve belediye aracılığı ile ilçeye yapılan hizmetlerin toplu açılışı gerçekleştirildi. Açılışta, İdaremiz tarafından 2016 yılı yatırım programı kapsamında desteklenen Murat Nehri Sahil Kenarı ve Rekreasyon Alanı Projesi’nin de açılışı yapıldı.

Törene Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Palu Kaymakamı Mustafa Demir, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu ve ilçe halkı katıldı.

DEMİR: “350 dönüm rekreasyon alanı oluşturduk”


Törende konuşan DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Bölgede özellikle kişi başına düşen yeşil alanların miktarını arttırmak amacıyla söz konusu projeyi desteklediklerini söyledi.

Başkan Demir, şunları kaydetti:

“DAP’a bağlı Bölge illerinde yaşayan insanlarımızın en azından güzel havalarda rahatlıkla gidip yürüyüş yapabileceği ve hafta sonunu çoluk çocuğuyla rahatlıkla gezebileceği alanların sayısı kısıtlı idi. Bu projelerle bölgede toplam 350 dönüm civarında rekreasyon alanı oluşturduk. Bunlardan bir tanesi de Palu ilçemizdeki Murat Nehri kenarındaki sahil kentinin, sahil bandının yeşillendirilmesidir” şeklinde konuştu.


Tüm Haberler


Diğer Haberler