Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

PALU’LU ÜRETİCİLERE 28 TON YEM BEZELYESİ VE MACAR FİĞİ TOHUMU DAĞITILDI

30,Eylül 2021 Perşembe 16:25:23

Doğu Anadolu Bölgesi’nde, DAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin üreticilere yönelik tohum desteği devam ediyor. Elazığ’ın Palu ilçesinde düzenlenen törende üreticilere yem bitkisi tohumu dağıtıldı.

Palu Kaymakamı Tayfun Deli, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Özen, Ziraat Odası Başkanı İzzet Demiral ve çiftçilerin katıldığı törende, üreticilere 28 ton yem bezelyesi ve macar fiği tohumu dağıtıldı.

Palu ilçesinde yem bitkileri üretiminin yaygınlaştırılması amacıyla, DAP İdaresi tarafından desteklenen ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün “Palu Yem Bitkileri Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında, yüzde 25 çiftçi katkısı ile 80 üreticiye bin 400 dekar alana ekilmek üzere tohum dağıtıldı.

Törende konuşan DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı bir kuruluş olarak, bölgenin özellikle kırsal kalkınması için çalışma yürüttüklerini söyledi. İdare olarak sorumluluk alanı içerisinde 15 il, 144 ilçe 6 bin köye hizmet götürmeye çalıştıklarını belirten Demirdöğen, ““Allah devlete zeval vermesin, kaynaklarımız yeteri kadar var. Yeter ki doğru projelere ve ihtiyaçları doğru belirleyip bunları doğru bir şekilde karşılamaya çalışalım” dedi.

Başkan Demirdöğen, şunları söyledi:

“Amacımız Bölge hem kırsal kalkınmayı sağlamak hem de üretimi karlı hale getirerek, özellikle gençlerin tarım sektörüne girmesini teşvik etmeye çalışıyoruz. Tarımın daha itibarlı bir meslek haline gelmesi, eskiden olduğu gibi ‘Köylü Milletin efendisidir’ sözünü slogan olmaktan çıkarıp gerçeğe dönüştürme çabası içerisindeyiz. Bu anlamda devletin verdiği bütün imkanları sizlere vermeye hazır durumdayız. Hayırlı olsun diyorum.”

Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :