Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo
Skip Navigation LinksDAP / Haberler / Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencilerinden ziyaret…

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencilerinden ziyaret…

15,Mart 2016 Salı 23:24:10

Atatürk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir’i ziyaret etti.

Aziziye Belediyesi Nikâh Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, davet üzerine, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir de katıldı.

Yrd. Doç.Dr. Gül Şimşek yürütücülüğünde, 2015-2016 güz dönemi Proje-3 dersi kapsamında, Aziziye İlçesi’nde yaptıkları saha çalışmaları sonrası Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile bir araya gelen A.Ü. Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, birinci ağızdan ilçe hakkında bilgi aldılar. Öğrenciler, Aziziye ilçesinin sosyal, ekonomik, çevre, tarihi mekân ve fiziksel analizlerini gerçekleştirmek üzere yaptıkları çalışmaları da Başkan Orhan’la paylaştılar ve istişarede bulundular.

Toplantıda konuşan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçenin yaşam kalitesini yükseltme, Aziziye’yi örnek bir ilçe haline getirme ve doğal güzelliklerini katma değere çevirmek için çalıştıklarını ifade etti. Başkan Orhan, daha sonra, ilçenin iklim şartları, demografik yapısı, kültürel değerleri, eğitim düzeyi, tarihi mekânları, ticareti, termal turizmi gibi konularda açıklamalarda bulundu. Başkan Orhan, “Görüş ve önerilerinizin bizim için çok kıymetli olduğunu bilmenizi istiyorum. Öğrenim konularına vakıf siz değerli öğrencilerimizle birlikte olmaktan mutluluk duydum” dedi.

Daha sonra söz alan, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, öğrencilere 14 ilin bağlı olduğu DAP İdaresi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Demir, ayrıca, destek verdikleri Aziziye ve Uzundere Belediyelerinin rekreasyon alanı projeleriyle ilgili öğrencilere bilgi aktardı.

BAŞKAN DEMİR’DEN PROJE İSTEĞİ

Öğrencilerden proje isteğinde bulunan Başkan Demir, “Eylem Planı’mızda da var olmak üzere, eski yerleşim yerleri diye tabir ettiğimiz bir iki mahallede, insanları yerlerinden etmeden ama onların yaşam kalitesini artırmaya yönelik bir projeyi de yapmayı arzu ediyoruz. Böyle bir projeyi şehir plancıları olarak sizler, proje haline getirip, ilçe belediyesi aracılığıyla bizlere sunabilirsiniz. Böyle bir çalışmaya destek verme noktasında hazırız” dedi.Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :