Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Şimdi hasat zamanı...

15,Mayıs 2017 Pazartesi 09:59:38

Hakkari'de 20 kadının bir araya gelerek hazırladığı proje kapsamında, DAP İdaresi’nin desteğiyle Zap Vadisi'nde kurulan seralarda yetiştirilen ürünlerin hasadına başlandı.

Merkeze bağlı Aşağı Derecik köyünde üç ay önce "Şehrin gülümseyişleri" sloganıyla bir araya gelen kadın girişimciler, "Süs Bitkileri Yetiştiriciliğinde Kadın Çiftçi" projesi kapsamında sera kurmaya karar verdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığından alınan 250 bin lira destekle çalışmalara başlayan kadınlar, Zap Vadisi'ndeki bin metrekare alan üzerinde iki ayrı sera oluşturdu.

Aldıkları eğitimlerin ardından bir serada çiçek, diğerinde de salatalık üretimine başlayan kadınlar, üç aylık çalışmanın ardından ürünlerin hasadına başladı.

"Yaklaşık 10 ton ürün bekliyoruz"

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vahap Şimşek, yaptığı açıklamada, "Bin metrekare alan üzerinde iki seramızda hem çiçek hem de sebze üretiliyor. İlimizdeki Zap Vadisi tarım için çok uygun. Bu yıl serada yaklaşık 15 çeşit çiçek ürettik. Bir seramızda da salatalık yetiştiriyoruz. Yaklaşık 10 ton ürün bekliyoruz. Bu da kardeşlerimize ciddi bir katkı sağlayacak." dedi.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :