Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

TUNCELİ'DE ÇİFTÇİLERE SÜT SAĞIM MAKİNESİ VE SOĞUTMA TANKI DAĞITILDI

17,Eylül 2021 Cuma 10:50:29

Tunceli'de "Sağlıklı Süt Üretelim Projesi" kapsamında hayvancılıkla uğraşan çiftçilere 100 adet seyyar süt sağım makinesi ve 25 adet süt soğutma tankı dağıtıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının desteklediği "Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Programı" çerçevesinde Tunceli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından "Sağlıklı Süt Üretelim Projesi" hayata geçirildi.

Kentteki 100 çiftçiye kaliteli, temiz ve hijyenik süt elde etmeleri için 100 seyyar süt sağım makinesi ile sağılan sütün soğuk zincirle muhafazası amacıyla 25 süt soğutma tankının dağıtımı için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi.

Törende konuşan Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Tunceli'yi tarım ve turizm kenti yapmak istediklerini belirtti. Özkan, "Bu hedef doğrultusunda da Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, bakanlıklarımızın desteğiyle arkadaşlarımız, çiftçilerimiz söz yerindeyse hepimiz gayretle çalışmaya devam ediyoruz. 100 üreticimize süt sağım makinesi, soğutma tankı teslimlerini gerçekleştiriyoruz. İnşallah bugün burada yapacağımız teslimatla birlikte üreticilerimiz daha rahat ve konforlu çalışma ortamına sahip olacaklar." dedi.

Vali Özkan, Tunceli'nin tarım kenti olması için İl Özel İdaresi, DAP Bölge Kalkınma İdaresi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi.

Program, protokol konuşmalarının ardından süt sağım makinaları ve soğutma tanklarının dağımı ile sona erdi.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :