Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı sona erdi.

03,Ekim 2016 Pazartesi 09:59:45

Muş Alparslan Üniversitesi'nin (MŞÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirilen ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı, düzenlenen Muş, Tatvan ve Ahlat gezisi ile sona erdi.

DAP İdaresi Koordinasyonunda, DAKA, SERKA ve KUDAKA Kalkınma Ajansları işbirliği içerisinde Muş Alparslan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı” düzenlenen Muş, Tatvan ve Ahlat gezisi ile son buldu.

28-29 Eylül 2016 tarihinde “Sosyal Kalkınma ve Sosyal Değerler” temalı iki gün süren oturumların ardından son gün konferans katılımcıları Muş Ahlat ve Tatvan gezisine çıkarıldı.

MŞÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’ın yanı sıra misafirlerden oluşan 70 kişilik gezi grubu, ilk olarak Muş’un tarihi Murat Köprüsü’nü ziyaret etti. Ardından Bitlis’in Ahlat ilçesine geçen gezi grubu, Bitlis’te bulunan El-Aman Hanı Kervansarayı, Ahlat’ta bulunan başta Selçuklu Mezarları olmak üzere Harabe Şehir, kümbetler ve birçok tarihi mekanı gezdi ve Ahlat’ın tarihi hakkında, Doç. Dr. Fatih Erkoçoğlu’ndan bilgiler aldı. İlçe merkezinde alışveriş yapan gezi grubu, burada Ahlat’a has ‘Ahlat Bastonu’ aldılar.

Konferans ve sonrasında gerçekleştirilen geziden dolayı memnuniyetlerini dile getiren misafirler ilden ayrıldılar.

ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı süresince, aynı anda 6 salonda 33 oturum gerçekleştirildi. Konferansa toplam 151 tebliğ sunuldu. 4 adet çalışma grubunda ise yerel konular ve genel değerlendirmeler ele alındı. Ayrıca, resim, fotoğraf ve heykelden oluşan üç farklı sergide sanat eserleri sergilendi.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :