Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/

Başkan

Başkan

Adnan DEMİR

DAP İdaresi Başkanı

     1961 yılında Batman'da doğdu. 1982 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi “Endüstri Mühendisliği” bölümünden mezun oldu.

      Şubat 1985 yılında TCDD Genel Müdürlüğü APK Dairesi-Proje Değerlendirme Şubesinde Araştırmacı olarak göreve başladı. Eylül 1987-Aralık 1994 yılları arasında sırasıyla T.C. Başbakanlık Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi, Kamu Ortaklığı İdaresi ve Özelleştirme İdarelerinde Proje Değerlendirme Dairesi ile Finansman Dairelerinde Uzman olarak çalıştı.

     1995-2003 yılları arasında gıda sektöründe Genel Müdür ve İhracatçılar Birliğinde Yönetim Kurulu üyeliği ile Proje Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2004-2005 yıllarında AB Bölgesel Kalkınma Programı kapsamında; Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinde yürütülen Doğu Anadolu Kalkınma Programında “KOBİ Koordinatörü” olarak görev yaptı.

     2006-2011 yılları arasında DPT ve Özelleştirme İdaresinde Uzman olarak çalıştı. Nisan 2011 tarihinden itibaren TTA A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı yapan Demir, Mart 2012’de "DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı"na Başkan olarak atandı. Kamuda çalıştığı sürede, kamuyu temsilen çeşitli şirketlerde Yönetim ve Denetim Kurulu görevlerinde bulundu.

     Sayın Demir, evli ve üç çocuk babasıdır.

E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :