Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Ata Teknokent ve Bölgesel İşbirliği Zirvesi Gerçekleştirildi

15,Mart 2016 Salı 23:25:36

Başkanımız Sayın Adnan DEMİR, ATA Teknokent, “Teknoloji Transfer Ofisi Hizmetlerinin Tanıtımı ve Bölgedeki Sanayici, İşadamı ve Akademisyenlere Sağlayacağı Katkılar” amacıyla Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde gerçekleştirilen Ata Teknokent ve Bölgesel İşbirliği Zirvesi ne katıldı.

Toplantıya, ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ö. İrfan KÜFREVİOĞLU, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Zafer ERGÜNEY, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Genel Sekreteri Talha Bekir ÖZMEN, ATA Teknokent Genel Müdür Vekili Prof. Dr. Recep SADELER ve ilgililer katıldı.

Program, ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ö. İrfan KÜFREVİOĞLU’ nun ATA Teknokent’in dünü, bugünü ve yarını hakkındaki açılış konuşması ile başladı.

İlgili davetlilerin sunum ve konuşmalarının ardından, DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR, “Yerel Kalkınmada Üniversitelerin Rolü” başlıklı konuşmasını yaptı.

-Üniversiteler başarılı ekonomilerin merkezinde yer almakta-

Sayın DEMİR konuşmasında; dünyadaki birçok üniversitenin başarılı ekonomilerin merkezinde yer almasının yanı sıra bilimsel bilgi üretme, büyük buluşlar gerçekleştirme, yenilikler yaratma, yeni firma oluşumlarını destekleme, yeni iş imkanları sağlama, bireysel ve kurumsal bazda yeni gelir akımları oluşturma gibi birçok alanda ciddi roller üstlendiğini vurguladı. Özellikle bölgesel kalkınmada üniversiteler, bölgesel bilgi ekonomisi ve toplumun destekleyicisidir, ekonomik istikrarın önemli bir unsurudur, bölgenin sosyal yaşamının temel gücüdür. Üniversiteler, bir bölgenin araştırma politikasının gelişmesinde katılımı sağlayarak, teknik ve teknolojik sorunları çözerek ve entelektüel çabaları birleştirerek ekonomik istikrarın sağlanmasına yardımcı olurlar ve yerel kalkınmanın kutuplarıdır dedi. Sayın DEMİR konuşmasının devamında üniversiteler bünyesinde kurulan ve kurulacak olan Teknoloji Transfer Ofislerinin bölgede yapılacak inovasyon ve ar-ge faaliyetlerinin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını belirterek katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür etti.

Zirvede, ATA Teknokent Genel Müdür Vekili Prof. Dr. Recep SADELER’in sunumunun ardından plaket törenine geçildi. Başkanımız Sayın Adnan DEMİR’ e plaketini ATA Teknokent Genel Müdür Vekili Prof. Dr. Recep SADELER verdi.

Program, plaket töreninden sonra yapılan kokteyl ve ATA Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren firmaların stantlarının gezilmesinin ardından son buldu.Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :