Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Bölgede yapılan modern kesimhaneler bir bir açılıyor

20,Temmuz 2018 Cuma 11:18:41

DAP Bölge Kalkınma İdaresinin finansal desteği ile Muş’un Bulanık Belediyesi tarafından yaptırılan kesimhanenin açılışı törenle yapıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, kesimhane ile hijyenik bir ortamda kesimin yapılacağı ve aynı şekilde vatandaşların sofrasına ulaşacağını belirterek, kesimhanenin yapılmasına finansal destek sağlayan DAP İdaresi’ne teşekkür ederek, “İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Kesimhane ile ilgili detaylı bilgiyi Bulanık Belediyesi personeli Veteriner Hekim Ahmet Aysel verdi. Aysel, “Hayvanlar, tam otomatik sistemle hijyenik ortamda kesilecek ve parçalanacak. Kesimhane içinde veteriner ile personel odası, soğuk hava deposu, otomatik kesim, parçalama, soyma, deri ve hayvan bekleme üniteleri bulunuyor. Günlük 45 adet küçükbaş ve 15 adet büyükbaş hayvanının kesimi yapılabilir. Soğuk hava deposunda muhafaza edilen etler daha sonra nakil edilerek sofralara hazır hale getirilecek" dedi.

Hayvan hareketlerinin yoğun olarak yaşandığı bölgemizde oluşacak hastalıkların en aza indirilmesi ve vatandaşların hijyenik et ihtiyacının karşılanması amacıyla yaptırılan kesimhanelerin finansal desteğinin yüzde 90’ı idaremiz tarafından karşılanıyor.

Açılışa AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, AK Parti Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut, kurum amirleri ile STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :