Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Iğdır ve Pertek'teki Canlı Hayvan Pazarları bayram öncesi hizmet giriyor

26,Ağustos 2017 Cumartesi 18:58:19

DAP İdaresi tarafından desteklenerek, Iğdır merkez ve Tunceli’nin Pertek ilçesinde yaptırılan 2 adet Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarı’nın bayramda vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.

Konuyla ilgili belediyelerden yapılan açıklamada, yapım aşaması tamamlanan hayvan pazarlarında, temizlik çalışmasının başlatıldığı, vatandaşlara hizmetin daha kaliteli yapılması için Hayvan Pazarlarının kurban bayramında vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağı belirtildi. Yapılan açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kriterlerine uygun olarak yapılan Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarlarıyla bölge çiftçisine ve ülke ekonomisine katma değer sağlanacağı ifade edildi.

Bölgenin, Türkiye’nin önemli hayvancılık merkezlerinden biri olması ve hayvan sevkiyatı bakımından kavşak konumu dolayısıyla, DAP İdaresi’nin 2015 yılında desteklemeye başladığı program ile 2016 yılına sonuna kadar bölge il ve ilçelerine toplam 16 adet Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarı kazandırılmış oldu. Bunlardan 10 adeti yeni yapım olurken 6 adedi ise tamamlamama projelerinden oluştu. DAP İdaresi, yüzde 95 finansman desteği sağladığı projelere, 2016 yılı sonu itibariyle toplam 19 milyon 846 bin lira kaynak aktardı. Yapımı tamamlanan modern hayvan pazarları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yönetmelik kriterlerine uygun bir şekilde hizmet verecek.

2017 yılında ise, yapım ve tamamlama olmak üzere, Bölgede 8 adet Ruhsatlı Canlı Hayvan Pazarı projesinin yanı sıra, farklı kapasitelerde toplam 6 adet ruhsatlı kesimhane projesinin İdaremizce desteklenmesi planlanıyor.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :