Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Pütürge'nin cumbalı evlerine DAP desteği

18,Temmuz 2017 Salı 11:49:42

Pütürge Belediyesi ile DAP İdaresi arasında ‘Pütürge Tarihi Evleri Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ kapsamında tanıtım toplantısı yapıldı ve protokol imza töreni düzenlendi.

Pütürge Şeref Bereketoğlu Parkı’nda düzenlenen toplantıya Pütürge Kaymakamı Erkan Savar, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, DAP Başkan Yardımcısı Volkan Güler, DAP Kültür Sektörü Uzmanı Süha Durak, Fırat Kalkınma Ajansı’ndan Uzman Recep Serhat Karaca, Pütürge belediye başkan yardımcıları ve daire başkanları ile vatandaşlar katıldı.

3 yıl önce hazırladıkları projeyi DAP İdaresi’ne sunduklarını ve kabul edildiğini dile getiren Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, peyder pey tamamlanacak projede 300 cumbalı konutun yer aldığını söyledi. Nemrut Bölgesine en yakın ilçelerden birisi olması hasebiyle ve imzalanacak protokolle işin birinci aşamasının başlayacağını ifade eden Polat, “İnşallah bu proje tamamlandığında burası bir turistik kent olacak. Pütürgeliler için neyi söz verdiysek hamdolsun hepsini tek tek yerine getiriyoruz” dedi.

Daha sonra konuşan DAP İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler, DAP İdaresi olarak sorumluluk alanında bulunan 15 ile hizmet verdiklerini belirttiği konuşmasında, İdarenin çalışmaları hakkında bilgi verdi ve Pütürge’ye yaptıkları desteklerden bahsetti. Güler, 2012 yılından bu yana Malatya’da 116 projeye 58 milyon lira finansman desteği sağladıklarını, bu kaynağın büyük bir kısmını tarımsal sulama projelerine aktardıklarını dile getirdi. Pütürge’ye yakınlığından dolayı Nemrut Dağı’nın turizm açısından değerlendirilmesi gerektiği üzerinde duran Güler, “Nemrut Dağı gibi çok önemli bir yerin Malatya ve Adıyaman gibi güzel iki ilimizin sınırlarında bulunması bölgenin önemini daha da arttırmaktadır. Bu açıdan ‘Pütürge Tarihi Evleri Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ni çok önemsiyoruz. Bu evlerin restorasyonunun yapılmasından sonra Nemrut Dağı ile birlikte Pütürge’nin tarihi ve kültürel değeri kat be kat artacaktır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, hazırlanan protokol Polat ve Güler tarafından imzalandı. Ayrıca, projenin uygulanacağı alanlarda da incelemelerde bulunuldu.
Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :