Arama Sonuçları : 0
Başkanlıklarının teşkilat ve görevleri hakkında
http://www.dap.gov.tr/media/
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Logo
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP Logo

Sınır ilçeleriyle ilgili 11 proje tamamlandı…

15,Mart 2016 Salı 23:24:09

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın Sınır İlçeler Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Programı (SESKAP) kapsamında desteklediği 12 projeden 11 tanesi tamamlandı.

Projelerin tamamlanmış olmasından duyduğu memnuniyetini dile getiren, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, “Ekonomik ve sosyal hayata canlılık kazandırmayı amaçlayan bu projeler, öncelikli sorunlara müdahale etmeyi amaçlıyor. 1. grupta 12 proje, 2. grupta 15 proje olmak üzere toplamda 27 proje için 13 milyon lira kaynak tahsis ettik. Birçok proje tamamlandı, bazı projeler ise devam ediyor. Bu projeler ile Bölge halkının hayatına dokunmaya ve değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

DAP İdaresi Beşeri, Sosyal ve Kurumsal Gelişme Koordinatörlüğü tarafından yürütülen program kapsamında; Doğubayazıt Ahmedi Hani Halk Kütüphanesi, 3 adet Mobilite Projesi, Çıldır Sınır Ticaret Merkezi, Akyaka Toplum Merkezi, Damal Gençlik ve Kültür Merkezi, Digor Eski Hastane Binasının Gençlik ve Kültür Merkezine Dönüştürülmesi Projelendirilmeleri ve Tuzluca Çok Amaçlı Kadın Üretim ve Dayanışma Evi, Arpaçay Köy Okullarının Onarımı ile Digor Arazilerden Taşların Temizlenmesi projeleri gibi toplam 27 proje desteklendi.

Kalkınma Bakanlığının talimatıyla oluşturulan SESKAP kapsamında, belirlenen alanlarda sosyo-ekonomik kalkınmaya katkı sağlayacak projelerin geliştirilmesi, desteklenmesi, sonuçlarının izlenmesi ve sürdürülebilir bir kalkınma modeli oluşturulmasına ilişkin, Temmuz 2015’te sınır ilçeleri kaymakam ve belediye başkanlarının katılımıyla, DAP İdaresi arasında ödenek tahsisi yapılan projeler için protokol imzalanmıştı.

Tüm Haberler


Diğer Haberler


E-Bilgi Kayıt Formu

E-Bilgiden yararlanmak için kayıt olunuz!


Adınız, Soyadınız :
E-posta Adresi :
Şehir :
Gsm Numaranız :