Demirdöğen, Bingöl Kariyer Fuarı’nda

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ve Bingöl Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen Kariyer Fuarı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Bingöl Üniversitesi ve Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından bölgedeki kadın ve genç istihdamının desteklenmesi amacıyla yürütülen TRB1 Bölgesi'ndeki dezavantajlı kişilerin işgücü piyasasına katılımını sağlamak amacıyla düzenlenen fuara, öğrenciler ve girişimciler yoğun ilgi gösterdi.

Açılışı, Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda gerçekleştirilen fuar, protokol konuşmalarıyla başladı.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Genel Müdür Yardımcısı Tolga Balcı’nın da katıldığı açılışta, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Eğitim ve Kültür Dairesi Başkanı Mehmet Cem Fendoğlu, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen ve FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu birer konuşma yaparak, fuarın öneminden bahsettiler.

Açılışta konuşan, DAP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek gençlerin, kariyer hedeflerine ulaşmalarında, bilgi ve becerilerini geliştirmeleri adına Kariyer Fuarlarının önemli olduğunu söyledi.

“Kariyer planlamanızda DAP’ı tercih edebilirsiniz”

Gençlerin kariyer planlamalarında, DAP İdaresi’nin yanlarında olduğunu ifade eden Demirdöğen, öğrenci ve gençlere, planlarını sağlam temellere dayandırmaları tavsiyesinde bulundu. Demirdöğen, “İz bırakan ve başarılı bir çalışma hayatı için mutlaka kariyer planı yapmanız gerekiyor. Kendim, akademik alanda ilerlemek istedim. Uzun yıllar üniversitede hocalık yaptım. Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezleri (ABİGEM) projelerinin, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda danışmanlığını ve Bölge Direktörlüğünü yaptım. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın Genel Sekreterliğini, son olarak DAP İdaresi’nin Başkanlığını yapmaktayım. Kariyer planlaması zor fakat sabır isteyen bir süreçtir. Başarılar diliyorum.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından fuarın açılışı yapıldı, kurulan stantlar gezildi.

Fuara, Bingöl'ün yanı sıra İstanbul, Malatya ve Elazığ illerinden ve aralarında SÜTAŞ'ın da yer aldığı 29 firma katıldı.

DAP destekli projelere inceleme

Kariyer Fuarı açılışı sonrası, DAP BKİ tarafından Bingöl Üniversitesi’ne sağlanan projelerin proje alanlarında da incelemelerde bulunan Demirdöğen, Hayvan Hastanesi, Taze Peynir Yapımı ile Bal Dolum Paketleme ve Petek Yapımı Tesislerini gezdi.